Wynajem: +48 534 937 747   Sprzedaż: +48 690 130 412

Luka tour guide

Test systemów: OKAYO WT-300 oraz GUIDE TOUR GT

Przed nami kolejny test SYSTEMÓW TOUR GUIDE. Tym razem do walki z WT-300 staje drugi najpopularniejszy system na polskim rynku, czyli GuideTour GT.

Wygląd i wymiary

W porównaniu do poprzedniego testu różnice w wyglądzie są znaczne. WT-300 ma zdecydowanie prostszy design od swojego konkurenta.

Sporą różnicę robi natomiast wielkość miejsca, które możemy przeznaczyć na reklamę waszej firmy. WT-300 posiada 4 razy większą powierzchnię, na której możemy umieścić wasze logo i dzięki temu staniecie się bardziej rozpoznawalni w tłumie.

Jeżeli chodzi o wymiary to w obu przypadkach są wręcz identyczne. Podobnie jest z wagą. Zarówno WT-300 i Guide Tour GT ważą 110 g.

DANE TECHNICZNE

Jest to najważniejszy aspekt w naszym teście. To właśnie od tych cech w głównej mierze będzie zależało zadowolenie naszych klientów.

Podstawowe funkcje

Podobnie jak i w poprzednim teście początkowe parametry u naszych konkurentów są podobne: pracują na tej samej częstotliwości (853 – 855 MHz), automatycznie wyłączają się przy braku transmisji, z tą różnicą, że WT-300  po 20 min, a Guide Tour GT po 5 min.

Patrząc na kolejne istotne parametry tym razem na prowadzenie wysuwa się SYSTEM TOUR GUIDE GT. Posiada 99 kanałów przy, przy 40 w przypadku WT-300.

Natomiast SYSTEM TOUR GUIDE WT-300 posiada bardzo przydatną funkcję automatycznej blokady przycisków, co ma niebagatelne znaczenie dla naszych turystów. Dzięki niej minimalizujemy ryzyko przypadkowej zmiany kanału.

TYP WT-300 Guide Tour GT
Częstotliwość 863-865 MHz 863-865 MHz
Główne zastosowanie Oprowadzanie wycieczek Oprowadzanie wycieczek
Inne zastosowania Audiodeskrypcja Audiodeskrypcja
Automatyczna blokada przycisków Tak NIE
Automatyczne wyłączenie odbiornika przy braku transmisji pow. 20 minut Tak Tak
Synchronizacja kanałów Nie Nie
Ilość kanałów 40 99
Maks. kanałów w symultanicznym użyciu 20 45
Zasięg Do 150 m Do 60 m
Czas pracy odbiornika Ok. 90 h 20 h
Bateria 2 szt. baterii alkaicznej AA 2 szt.  baterii alkaiczna AAA
Waga (z bateriami) 110 g 110 g
Wymiary (mm) 31,7 x 67,7 x 92 22 x 52 x 105

 

Zasięg

Po raz kolejny podkreślamy wagę tego parametru, niezbędnego do komfortowego korzystanie z SYSTEMÓW TOUR GUIDE

Podobnie, jak w poprzednim teście również i w  tym przypadku system WT-300 bije na głowę swoich konkurentów. Posiada zasięg do 150 m, a konkurent zaledwie do  60 m.

Dzięki temu SYSTEM TOUR GUIDE WT-300 idealnie sprawdza się zarówno w zatłoczonych miastach, jak i na dużych przestrzeniach.

Czas pracy

Kolejny niezwykle ważny element, w szczególności przy dłuższych wyjazdach. Nie ma nic gorszego niż konieczność ładowania zestawu czy częstej wymiany baterii.

W przypadku testowanych SYSTEMÓW TOUR GUIDE na wstępie zauważamy różnice dotyczące zasilania. W przypadku WT-300 odbiornik i nadajnik pobiera energię z dwóch baterii alkaicznych AA, natomiast Guide Tour GT z dwóch baterii alkaicznych AAA.

Różnica niby niewielka, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Korzystanie z baterii AAA, czyli „małych paluszków” powoduje zdecydowanie krótszy czas pracy systemu GT. Różnica jest kolosalna – wynosi  10 godzin!

 

PODSUMOWANIE

Kolejny test i kolejny raz możemy śmiało powiedzieć, że SYSTEM TOUR GUIDE WT-300 został bezsprzecznym zwycięzcom.

Pomimo tego, że Guide Tour GT ma nowocześniejszy design oraz większą liczbę kanałów to WT-300 wygrywa w najbardziej istotnych cechach: zdecydowanie większy zasięg oraz czas pracy, a także powierzchnia reklamowa na której możemy umieścić logo waszego biura podróży.